top of page

Een project van formaat in de haven van Vlissingen

Voor Verbrugge Terminals in Vlissingen hebben we recent een mobiele ECO-Hopper in bedrijf gesteld.

In oktober gaven we al een kijkje in de technische ruimte; nu is het hele plaatje compleet. De installatie is opgeleverd en klaar voor het efficiënt en stofarm verladen van grote hoeveelheden bulkgoederen.


Met deze installatie hebben we in Vlissingen een installatie van formaat neergezet: robuust, doordacht en gebouwd voor hoge eisen in een havenomgeving.


Een paar technische kenmerken van deze ECO-Hopper:


  • Instortbunker: inhoud van ca. 125 m³ en een opening van ca. 9000 x 9000 mm, voorzien van PU bekleding en luchtkanonnen om ook de verlading van kleverige producten eenvoudig te maken.


  • Maatvoering: 20m hoog, 24m lang, 12m breed en een leeggewicht van ruim 220 ton.


  • Afvoerband: totale lengte ca. 12.000 mm, bandbreedte 1400 mm, aangedreven door een trommelmotor en voorzien van een weegsysteem.


  • Stofbeheersing: Windvanger, flip-flap rooster, beladingsbalg en een filtersysteem met 9 filterkasten, waarbij het reststof via een sluis en twee schroeven terug in de trechter gebracht wordt.


  • Zelfrijdend: De volledige installatie is hydraulisch aangedreven en kan via een afstandsbediening rijden in vier verschillende programma’s om zo ondanks de afmetingen eenvoudig te kunnen manoeuvreren in krappe ruimtes.


  • Stabiliteit & veiligheid: hydraulische stempels, automatische waterpas stelling, scheefstand controle en een ruime, comfortabele bedieningscabine met zicht op de beladingsbalg voor de operator.


Deze installatie is in alle opzichten groot van formaat: qua capaciteit, stofbeperkende maatregelen, onderhoudsvriendelijkheid en inzetbaarheid.


Het is de tweede ECO-Hopper die we tot nu toe hebben gerealiseerd, en daar zijn we trots op!

Foto's van het project

bottom of page